Budownictwo wczoraj i dzis : Trois-Rivi Res Amphitheatre / Open Form

Dzięki uprzejmości otwartej formy Kanadyjski zespół projektowy Open Form udostępnił nam swój najnowszy wpis konkursowy dotyczący nowego amfiteatru Trois-Rivi.
Res.
Dodatkowe zdjęcia i opis od architektów po przerwie.
Na skrzyżowaniu St-Lawrence Seaway i rzeki St-Maurice nowy amfiteatr Trois-Rivi-res prezentuje się pod elegancką strukturą, która otwiera się w kierunku wody i tworzy dynamiczne urządzenie jednoczące na całej powierzchni siedzenia, czy to otwarte lub zamknięte.
Pod dachem, czasem materialnym, a czasem przezroczystym, gra formy i programu miesza się z krajobrazem, tworząc rozległe pole fizycznych i wizualnych relacji między środowiskiem zbudowanym a naturalnym, które tworzy nowe, wielofunkcyjne pole miejskie na obrzeżach miasta .
Dzięki otwartej formie Po stronie miasta przestrzeń publiczna jest uformowana przez pływający dach, przejrzystą bryłę budynku będącego wyróżniającym się głównym wejściem oraz elementy pionowe – strukturę, sadzenie, meble lub fontanny.
Wnętrze hali pełni również funkcję nieformalnej przestrzeni ceremonialnej z zestawem schodów / nieformalnych miejsc siedzących do imprez poza sezonem.
Po stronie Seaway ciasno osadzone owinięcia przylegają ściśle do sceny oporowej, aby zapewnić większą intymność z muzyką, wydarzeniami teatralnymi lub innymi.
Dzięki otwartej formie Dom sceny staje się dynamiczną przestrzenią otwierającą się na zintegrowaną stronę.
Jego pionowa forma kontrastuje z poziomą płaszczyzną dachu i służy jako boczne podparcie i kotwienie dla całej sieci strukturalnej.
Prostota tych dwóch elementów sprawia, że projekt jest wykonalną konstrukcją, która wykorzystuje regularne i nieregularne struktury, symetryczne i asymetryczne sieci.
Funkcje programu zostały skupione wokół domu scenicznego i poniżej poziomu klasy w celu uwolnienia przestrzeni publicznej i woluminów naziemnych.
Plan terenu Konstrukcja dachu przewyższa prostą pierwszą funkcję przenoszenia skóry.
Służy jako urządzenie jednoczące, niosące dachową płytę warstwową, akustycznie odbijające i absorbujące panele, elementy oświetleniowe i sprzęt audio.
Elastyczny system tworzy amfiteatr, który może reagować na wszelkiego rodzaju wydarzenia, zarówno klasyczne (akustyczne), jak i rockowe (rozszerzone), teatralne lub cyrkowe.
Pionowe rozpórki są kontynuacją pionowych elementów w miejscu, czy to krajobrazu, kolumn, oświetlenia czy innych.
Orkiestra symfoniczna Trois-Rivi.
Res może dostosować przestrzeń do potrzeb.
Uwięzionych.
przestrzeń akustyczna; podwieszone panele akustyczne można przestawić, a pionowe panele akustyczne (również obsługujące ochronę przed wiatrem i deszczem) po bokach siedziska obracają się, aby zamknąć przestrzeń lub wydmuchać energię akustyczną.
Plan terenu Kierunek orientacji sceny celowo skierowany jest w stronę morza z kilku powodów: w celu ochrony miejsca do siedzenia przed zachodzącym słońcem i przed zanieczyszczeniem hałasem w mieście; aby chronić miasto przed hałasem spowodowanym wydarzeniami; i stworzyć piękną naturalną panoramę sceny, zwłaszcza podczas wydarzeń poza sezonem, które mają miejsce w domu sceny.
Site Plan Architect: Open Form Lokalizacja: Trois-Rivi.
Res (CA) Zespół: Maurice Martel, Maxime Moreau, Darrel Ronald Współpracownicy: Guy Nordenson and Associates (strukturalnie), Talaske (akustycznie) Status: Konkurencja Klient: Ville de Trois-Rivi .
res Kategoria: Program kulturalny, instytucjonalny: Amfiteatr dla 10.000 osób (3500 objętych i 6500 miejsc na powietrzu), park miejski i przestrzenie publiczne.
Powierzchnia: 14.000 m2 (program), 5 ha (strona) Budżet: 34 mln M Sekcja
[patrz też: wanna dla dwojga, mrówka kowalewo pomorskie, olx kętrzyn ]

Powiązane tematy z artykułem: mrówka kowalewo pomorskie olx kętrzyn wanna dla dwojga