Architektura: Thomas H. Beeby nazwał 2013 Driehaus Laureate

The Harold Washington Library Center / Thomas H.
Beeby, dzięki uprzejmości University of Notre Dame Uznany za jednego z.
Chicago Seven.
Architekci, którzy rzucili wyzwanie modernistycznej ortodoksji w latach 70.
i 80.
XX wieku, Thomas H.
Beeby został wybrany jako jedenasty laureat nagrody Richarda H.
Driehaus z University of Notre Dame.
Prestiżowa nagroda honoruje wkład Beeby ego do klasycznej i tradycyjnej architektury, ponieważ był jedną z wiodących postaci, która pomogła przywrócić tradycyjną architekturę i urbanistykę w świadomości społecznej.
Od ponad 40 lat Beeby.
obecny przewodniczący emerytowany HBRA Architekci.
stał na czele szerokiego spektrum prac, które miały pozytywny wpływ na kulturę, środowisko i sztukę we współczesnym świecie.
.
Tom Beeby odegrał transformacyjną rolę w powrocie nowoczesnej architektury do klasycznych i tradycyjnych zasad projektowania.
mówi Michael Lykoudis, dziekan Wydziału Architektury Uniwersytetu Notre Dame.
Ostatni projekt gmachu sądu w Tuscaloosa jest doskonałym przykładem tego, jak rygoryzm i bogactwo klasycyzmu można wykorzystać do osiągnięcia poczucia miejsca i celu, które będą istotne również w przyszłości. Przeczytaj poglądy Jury po przerwie.
Cytat z Jury, napisany przez dr D.
Porphyriosa, brzmiał: Tom Beeby został nazwany laureatem Driehaus 2013 za swój trwający całe życie wkład w ludzkie miasto i klasyczną tradycję.
Tom Beeby był płodnym architektem i kochanym nauczycielem.
Jako dziekan Yale School of Architecture, w latach 1985-1991, Tom Beeby z zadowoleniem przyjął badania nad historią, właściwością, charakterem i stylem w architekturze.
Istotnie, największym wkładem Beeby ego w świat architektury jest jego determinacja do pracy i myślenia w ramach modernistycznych i klasycznych tradycji w tym samym czasie.
W ten sposób rozpoczął podróż pojednania klasycznego humanizmu z industrialną estetyką modernizmu.
Wręczając Nagrodę Driehaus Tomowi Beeby emu, jury świętuje dzieło oddanego architekta i nauczyciela za jego trwające całe życie zaangażowanie w poszukiwanie wspólnej płaszczyzny między klasycznością a nowoczesnością; dwie najpotężniejsze idee architektoniczne naszego stulecia..
The James A.
Baker III Institute for Public Policy / Thomas H.
Beeby, dzięki uprzejmości University of Notre Dame Założony w 2003 roku przez University of Notre Dame School of Architecture, Richard H.
Driehaus Prize stanowi najbardziej znaczące uznanie dla klasycyzmu w współczesne środowisko zbudowane.
Odbiorcy otrzymują 200 000 USD i brązową miniaturę Choregic Monument of Lysikrates.
Beeby zostanie uhonorowany podczas ceremonii 23 marca w Chicago.
Dotychczasowi zwycięzcy to Michael Graves, Léon Krier, Robert AM Stern i inni.
Jury 2013: Remont biblioteki Farrell i biblioteka Hale Addition / Thomas H.
Beeby, dzięki uprzejmości University of Notre Dame Adele Chatfield-Taylor (prezes Amerykańskiej Akademii w Rzymie) Robert Davis (Twórca i założyciel Seaside, Floryda) Paul Goldberger ( Laureat nagrody Pulitzera za krytykę i pisarz dzieł sztuki dla Vanity Fair) Léon Krier (laureat nagrody Inauguracyjnego Driehaus) Demetri Porphyrios (2004 Laureat Nagrody im.
Driehausa i Principal, Porphyrios Associates, Londyn) Witold Rybczyński (Meyerson emerytowany profesor urbanistyki na uniwersytecie w Pensylwanii) krytyk architektury dla Slate) przez University of Notre Dame
[patrz też: olx kętrzyn, mrówka kowalewo pomorskie, kompozycja urbanistyczna ]

Powiązane tematy z artykułem: kompozycja urbanistyczna mrówka kowalewo pomorskie olx kętrzyn