Architektura i nowoczesne budownictwo – Regionalna Rada Administracji / AUM arquitetos

Dzięki uprzejmości AUM arquitetos AUM arquitetos z siedzibą w Sao Paulo wygrały konkurs na zaprojektowanie Regionalnej Rady Administracyjnej w Santa Catarina w Brazylii.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Strategia realizacji Regionalnej Rady Administracyjnej Santa Catarina opierała się na wykorzystaniu topografii i jej potencjalnych osi wizualnych.
Dzięki uprzejmości AUM arquitetos Program jest podzielony na dwie części: bazę, w skład której wchodzi audytorium, sale plenarne i sale obrad oraz wieża mieszcząca biura.
Wieża ma tylko cztery podpory, z rozpiętościami 20 metrów w kierunku podłużnym i 10 metrów w kierunku poprzecznym.
Dwie stalowe belki o 30 metrowej konstrukcji nawierzchni.
płyty za pomocą metalowych prętów co 5 metrów.
Dzięki uprzejmości AUM arquitetos W obliczu morza pozycja wind pozwala wszystkim użytkownikom budynku cieszyć się uprzywilejowanym widokiem.
Aby poprawić wizualność morza i lasu przez budynek, niektóre moduły wykraczają poza podstawowy wymiar wieży, od do 2 metrów w równowadze.
Te postępy w modułach generują tarasy na wyższych piętrach, gdzie proponuje się stosowanie zielonej osłony, aby przyczynić się do komfortu cieplnego budynku i stworzyć przyjemną przestrzeń do pracy.
Architekci: AUM arquitetos Lokalizacja: Florianópolis, Santa Catarina, Brazylia Autorzy: André Dias Dantas, Bruno Bonesso Vitorino i Renato Dalla Marta Współpracownicy: Aline Pek, Chan Hua Xin, Davi Lacerda, Filipe Romeiro, Maíra Baltrush, Mariah Carlini, Mariana Wilderom, Nathália Fávaro, Sarah Mota Prado, Victor Vernaglia, Alan Holanda, Aline Cerqueira, Carolina Paoletti i Germano Liao Zdjęcia: Dzięki uprzejmości AUM arquitetos elewacja
[hasła pokrewne: olx kętrzyn, mrówka kraśnik, roczne zużycie energii elektrycznej ]

Powiązane tematy z artykułem: mrówka kraśnik olx kętrzyn roczne zużycie energii elektrycznej