Architektura i nowoczesne budownictwo – Podsumowanie AD: Biblioteki Część VI

W naszej szóstej ofercie wcześniej opisanych bibliotek mamy cztery niesamowite współczesne projekty i jeden klasyczny.
Sprawdź je wszystkie po przerwie.
Biblioteka i centrum społeczności Surry Hills / FJMT Ten projekt znajduje się w centrum Surry Hills, na przedmieściach Sydney, którego społeczność charakteryzuje się zróżnicowanym wiekiem, dochodami i pochodzeniem kulturalnym.
Kontekst architektoniczny jest również zróżnicowany: mieszkania mieszkalne, obudowy tarasów, sklepy i lokale handlowo-przemysłowe różnią się rozmiarem, chociaż ich styl architektoniczny jest w przeważającej mierze wiktoriański (czytaj dalej.) Biblioteka Birkenhead i Civic Center / Archoffice Koncepcja architektoniczna biblioteki oparta jest na prosta opowieść o przeglądaniu starych drzew w witrynie do widoku.
w ten sposób pojęcia solidności i pustki, przezroczystości, jakości światła, wzoru i formy były brane pod uwagę i modelowane w celu informowania o różnych zagadnieniach projektowych (czytaj więcej.) Biblioteka Stanowa Queensland / Donovan Hill + Architekci Peddle Thorp Istniejąca Biblioteka Stanowa Queensland została przebudowana na obiekt ponad dwukrotnie więcej niż pierwotny rozmiar dzięki rekonfiguracji istniejącego budynku (10 000 m2) i zapewnieniu dodatkowych 12 000 m2 nowej powierzchni.
Oprócz rozbudowy istniejących obiektów projekt zawiera szeroką gamę nowych specjalistycznych komponentów, w tym: rdzenne centrum wiedzy, krytycznie kontrolowane repozytoria (czytaj dalej.) AD Classics: rzadka książka Beinecke i biblioteka manuskryptów / Skidmore, Owings i Merrill Yale University.
s Beinecke Rzadka książka i biblioteka manuskryptów to największy budynek na świecie poświęcony przechowywaniu i zachowywaniu rzadkich książek, rękopisów i dokumentów.
Został zaprojektowany przez Gordon Bunshaft ze Skidmore, Owings i Merrill i znajduje się w New Haven w stanie Connecticut.
Przed ukończeniem tego projektu Uniwersytet Yale umieścił swoje rzadkie książki na specjalnych półkach w Dwight Hall, która była Stara Biblioteka pod koniec 19 wieku (czytaj więcej.) Biblioteka Publiczna Licanten / Emilio Marin + Murua-Valenzuela Projekt polega na Rekuperacja starego metalowego sklepu dla pociągów na linii kolejowej Curicó-Licantén, porzuconej na 20 lat, za przekształcenie jej w bibliotekę.
Pomimo swojego stanu porzucenia i pogorszenia, sklep metalowy stał się częścią historii Licantén i dlatego ma ważne znaczenie dla społeczności (czytaj więcej.)
[hasła pokrewne: pielęgnacja drzew, posadzki jastrychowe, mrówka kościerzyna ]

Powiązane tematy z artykułem: mrówka kościerzyna pielęgnacja drzew posadzki jastrychowe