Architektura 21szego wieku : Port Kaohsiung i propozycja konkursu na Cruise Service Terminal / HMC Architekci

Dzięki uprzejmości HMC Architekci HMC Architekci z siedzibą w Los Angeles podzielili się z nami swoją propozycją zawarcia w Terminalu Portu Kaohsiung i Rejonu Usług Rejsowych na Tajwanie.
Zostali wybrani jako jeden z pięciu finalistów.
Więcej zdjęć i informacji prasowych po przerwie.
Propozycja HMC Architects zakłada kultową bramę do miasta Kaohsiung, a soczewka do świata zewnętrznego wizualizowana od wewnątrz.
Tworzy nową miejską bazę danych – zachęcający gest, umożliwiający nowe połączenie między odwiedzającymi, obywatelami i miastem Kaohsiung.
Brama ta ma służyć jako fizyczny i ekonomiczny bodziec do celu Miasta, jakim jest przekształcenie nabrzeża z przemysłowej przeszłości w zachęcającą przyszłość.
Dzięki uprzejmości HMC Architects Proponowany terminal o pojemności 300 000-SF, ośmiopiętrowy, jest wydajny, adaptacyjny i przejrzysty, a jednocześnie tworzy poetycką i interaktywną przestrzeń, która obejmuje tętniące życiem miejskie przygody.
Program składa się z rejsów i międzynarodowych terminali promowych, podziemnego parkingu na 700 miejsc i biura Port Bureau.
W poszukiwaniu spokoju w podróży, wnętrza są kąpane w wygodnym naturalnym świetle i widokach na ocean i miasto, aby stworzyć podnoszące na duchu wrażenia podróżujących drogą morską i dojeżdżających do pracy.
Jego przejrzystość optymalizuje wyszukiwanie informacji, kluczowy element w łagodzeniu przemieszczania się ludzi, pozwalając budynkowi skutecznie objąć jego użytkowników.
ciągły ruch i sporadycznie nagły napływ ogromnej objętości pasażera pasażerskiego.
Dzięki uprzejmości architektów HMC Jako trwała struktura, która doskonale współgra z jej kontekstem, projekt budynku jest wyrzeźbiony przez siły natury.
Jego starannie wyliczona przechylna, samo- zasłaniająca się powłoka zewnętrzna ściśle kalibruje ze ścieżką słońca i wiatru, aby umożliwić temu budynkowi w przeważającej części szklaną osiągnięcie znakomitej wydajności energetycznej.
Rozbudowana podwyższona promenada i zielony dach promują bioróżnorodność i zwiększają wskaźnik zieleni sadzenia, aby umożliwić projektowi objęcie certyfikatem EEWH Silver.
Projekt kwalifikuje się również do certyfikatu LEED Gold i może uzyskać certyfikat LEED Platinum wraz z dalszą oceną.
Dzięki uprzejmości HMC Architects Architekt: HMC Architects Lokalizacja: Kaohsiung, Tajwan Lokalny architekt: Hoy Architects & Associates Inżynier konstrukcyjny / MEP: Buro Happold Coastal + Inżynier morski: Moffatt & Nichol Planer terminali promowych: Moffatt & Nichol Statek wycieczkowy Facility Planner: Land Design Civil / Inżynier MEP: Sinotech Landscape Architect: Liukuo Projektant ruchu drogowego: Su International Co Fotografie: Dzięki uprzejmości HMC Architekci Dzięki uprzejmości HMC Architects
[przypisy: olx kętrzyn, gaszenie wapna, olx ruda śląska ]

Powiązane tematy z artykułem: gaszenie wapna olx kętrzyn olx ruda śląska