Magazyn architektoniczny : AIA wprowadza na rynek mapę drogową do zdrowego projektu

Lokalni liderzy: Zdrowsze społeczności dzięki projektowaniu; za pośrednictwem AIA AIA dołącza do wielu innych agencji miejskich w promowaniu zdrowych społeczności dzięki inteligentnym projektom.
Nowy dokument: Lokalni Liderzy: Zdrowsze Społeczności poprzez Projekt to seria wytycznych, które oferują architektom i projektantom konkretne metody projektowania budynków i społeczności, które zachęcają do zdrowego stylu życia.
Dowiedz się więcej po przerwie.
Wytyczne są dwojakie.
Z jednej strony odnoszą się do fizycznej jakości budynków: dostępu do światła słonecznego, jakości powietrza w pomieszczeniach, gospodarowania odpadami, zużycia energii i czystych materiałów.
Ale wśród wytycznych są również subtelne sugestie, które projektanci mogą wykonać poprzez architekturę, takie jak tworzenie środowisk zachęcających do chodzenia lub wchodzenia po schodach, które promują interakcje społeczne i które zapewniają udogodnienia dla aktywności fizycznej, takich jak parkowanie rowerów czy prysznice.
Niektóre z tych sugestii zależą od klientów i lokalizacji budynków.
Ale ogólnie jest to krok w kierunku tworzenia świadomości na temat potrzeby projektowania z myślą o zdrowej przyszłości.
Wiele z tego leży w rękach rządu, aby nie tylko przepisywać, ale także zachęcać do pewnych rodzajów rozwoju, takich jak transport publiczny, zniechęcanie do jazdy samochodem, promowanie pieszych lub rowerowych wycieczek, tworzenie przestrzeni dla parków, placów dla pieszych, bezpiecznych chodników i ulic, i dostęp do zdrowej żywności.
Niniejszy dokument stanowi wsparcie dla.
Decade of Design ., programu, który został ogłoszony podczas Clinton Global Initiative Meeting w Nowym Jorku.
Według wywiadu między CEO AIA Roberta Ivy i Kira Gould z Metropolis Magazine, inicjatywa AIA dotycząca wydania tego dokumentu jest próbą udowodnienia powiązań między zrównoważonym rozwojem, designem i zdrowiem.
Pomysł, że zdrowie społeczności bezpośrednio wpływa na architekturę i jej projekt, był wspierany przez lata, ale dane, jak mówi Ivy, pomogą określić ilościowo i wykazać słuszność tych argumentów.
Dekada projektu.
a także wytyczne są częścią dziesięcioletniego stałego zobowiązania do finansowania badań i eksploracji niezbędnych do gromadzenia danych.
Jest to także dodatek do publikacji NYC 2010 The Active Design Guidelines, którą Blogu opublikował na temat tego lata.
Oferuje architektom i planistom wiele możliwości opracowywania projektów promujących zdrowe i znośne środowiska.
Jest on dostępny do bezpłatnego pobrania tutaj.
Przeczytaj cały dokument tutaj.
Via Metropolis Magazine
[podobne: roczne zużycie energii elektrycznej, wanna dla dwojga, bricoman poznań ]

Powiązane tematy z artykułem: bricoman poznań roczne zużycie energii elektrycznej wanna dla dwojga