Budownictwo wczoraj i dzis : Stadion sportowy miasta dla Kataru 2022 / Populous

Aedas / Populous Nadal trwa długa droga do Mistrzostw Świata FIFA w Katarze 2022, ale już rozpoczęto projekt i budowę 12 stadionów.
Będziemy prezentować tyle, ile możemy, aby zobaczyć, jak będą wyglądać przyszłe stadiony.
Na początek, eksperci architektury sportowej, Populous, podzielili się z nami swoimi projektami na stadionie Sports City, położonym wzdłuż Zatoki Perskiej we wschodnim nadmorskim mieście Doha.
Więcej zdjęć i pełny opis architekta po przerwie.
Sports City Stadium, położony wzdłuż Zatoki Perskiej w wschodnim nadmorskim mieście Doha, jest jednym z 12 konceptualnych stadionów znajdujących się w zwycięskiej ofercie Pucharu Świata w Katarze.
Budynek zapewni Katarowi możliwość zaprezentowania najbardziej elastycznego, zaawansowanego technologicznie i ekologicznie zrównoważonego stadionu, jaki kiedykolwiek widział świat.
Oprócz piłkarskich mistrzostw świata stadion jest przystosowany do różnych zastosowań, nawet poza sportem.
Opierając się na bogatej tradycji koczowniczych plemion Beduinów, inspiracją dla budowli jest namiot beduiński.
Podobnie jak koczownicza kultura, namioty miały konstrukcję architektoniczną pozwalającą im dostosować się do otoczenia.
Wszechstronny stadion posiada częściowo rozsuwany dach, chowany boisko i przestawną miskę do siedzenia.
Rozsuwany dach będzie wystarczająco duży, aby pomieścił ludzi w jego wnętrzu, zwiększając obłożenie stadionu o 46 890 osób.
.
Aedas / Populous Siła napędowa projektu polegała na tym, aby projekt architektoniczny naśladował reakcję natury na lokalne środowisko i kontekst witryny.
W związku z tym infrastruktura obiektu wykorzystuje energię bezpośrednio ze słońca, aby zapewnić oświetlenie, ogrzewanie, chłodzenie i energię elektryczną.
Aby walczyć z ekstremalnymi temperaturami na Bliskim Wschodzie, Sports City Stadium będzie wyposażony w system chłodzenia, który zapobiegnie przegrzaniu graczy i widzów.
Chłodne powietrze będzie pompowane na poziomie kostki i szyi w każdym rzędzie siedzeń, następnie schodzi i filtruje w całym pomieszczeniu, gwarantując maksymalny komfort dla fanów i graczy.
Stadion Sports City, zgodnie z wszystkimi innymi aktywnościami wokół 2025 Mistrzostw Świata FIFA w Katarze, osiągnie zerową emisję dwutlenku węgla.
Obiekt będzie zasilany 100-procentową infrastrukturą o zerowej emisji dwutlenku węgla, która będzie mogła dostarczać energię elektryczną wymaganą przez stadion i dodatkowo eksportować energię do sieci miejskiej.
.
Aedas / Populous Połączenie dobrze przemyślanych projektów i najnowocześniejszych technologii zapewni graczom maksymalną wydajność i wielki komfort dla fanów przy zerowym poziomie emisji dwutlenku węgla.
[patrz też: olx jasło, olx ruda śląska, gaszenie wapna ]

Powiązane tematy z artykułem: gaszenie wapna olx jasło olx ruda śląska