Architektura 21szego wieku : Jasne perspektywy: między kulturą a technologią

Autorzy: Aksel Karcher, Martin Krautter, David Kuntzsch, Thomas Schielke, Christoph Steinke, Mariko Takagi Wydawnictwo: Tim Henrik Maack, Kay Pawlik Wydanie pierwsze: 2009 ISBN: 978-3-9813216-1-6 Więcej informacji po przerwie.
Jakie są wewnętrzne cechy światła i jak techniki i podejścia projektowe są wdrażane w architekturze.
W jaki sposób przekazywane są abstrakcyjne koncepcje oświetleniowe i jak daleko jest nasze postrzeganie światła zakorzenione w biologicznej i kulturowej historii ewolucji człowieka.
Ta książka stara się zidentyfikować terminy i standardy, które odnoszą się do jakości oświetlenia architektonicznego.
Wykorzystuje tę identyfikację do promowania komunikacji i dialogu pomocy między projektantami i inżynierami, właścicielami budynków i planistami, specjalistami i osobami świeckimi.
21 rozdziałów jest ułożonych w trzech sekcjach, obejmujących rzeczywiste właściwości światła, związek między światłem i przestrzenią oraz, w końcu, wymiar światła w odniesieniu do kultury.
W każdym z rozdziałów parowane terminy badają odpowiedni wymiar projektowy światła.
Posługując się tekstami, zdjęciami, grafiką komputerową i rysunkami, zespół autorów bada każdą parę terminów, zaczynając od oryginalnego kontekstu kulturowego i historycznego, przechodząc na materiał dydaktyczny na temat percepcji, projektowania oświetlenia i technologii oświetleniowej, a kończąc na studiach przypadków w wirtualnych sytuacjach architektonicznych.
Spis treści Światło Jasne i ciemne Rozproszone i kierowane Ciepłe i zimne Promieniowanie i oświetlenie Promieniowanie i olśnienie Naturalne i sztuczne Białe i kolorowe Przestrzenie Pionowe i poziome Kwadratowe i okrągłe Patrzenie na pierwszy plan i tło Szerokie i skupione Małe i duże Wzory przestrzenne i wzory oświetlenia Perspektywy Publiczna i prywatna Neutralna i ekspresyjna Efektywność i nadmiar Architektura i teatr Statyczny i dynamiczny Powolny i szybki Ogólny i dedykowany Dodatek Słowniczek Bibiografia Podziękowania Index Stopka redakcyjna
[hasła pokrewne: wanna dla dwojga, mrówka kraśnik, mrówka kościerzyna ]

Powiązane tematy z artykułem: mrówka kościerzyna mrówka kraśnik wanna dla dwojga